Konu: Biber
View Single Post
Eski 14-07-2013, 12:46   #815
nova35
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2013
bu sene öyle cok ugrastımki bişeyler yetiştireyim balkonumda diye hicbirisi mi tutmaz bu kadar olur yani. nisan ayında hevesle aldıgım domates salatalık biber tohumlarını ektim cimlendirdim. zamanla büyük saksılara aldım burada ne yazıyorsa aynılarını uyguladım domatesler salatalıklar bitki olarak harika göründüler cicekleri actı hicbiri meyva vermeden cicekler düştü. balkonum günes alıyor rüzgar da alıyor gübre torf toprak karısımına ektim. saksıları büyük sectim burada okudugum ne varsa yaptım. salatalıklar hic vermedi domatesler hic vermedi vazgectim onlardan balkonumda saksıda cirkin görünmeye basladılar kıyamıyorum da sökmeye hadi diyorum kurusunlar öyle sökerim.son umudum biberlerinm kaldı öyle canlı görünüyorlardı ki az öncesine kadar. cicekleri actı kesin biber olucak diye hevesle beklerken az önce gittim bir de ne göreyim siyah keneye benzer bir dnya böcek üstünde o kadar üzüldüm ki anlatamam ne yapacagımı sasırdım. bu işler acemi işi değil denedim olmadı ama bu biberleri nasıl kurtarırım hayvanı alıp veterinere mi götüreyim ne oldugunu anlamak icin ona göre ilac mı versin ziraat ilaccısına mı götüreyim bilemedim derken buraya yazmak geldi aklıma insallah yardımcı olursunuz biberleri bari kurtarayım.

Eklenen Resimler

nova35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön