View Single Post
Eski 12-07-2013, 10:24   #1170
valerya
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-11-2012
Thumbs up yeni orkidem :) ve yardım

Herkese merhaba 10 gün önce ofisime bir orkide hediye geldi üzerinde PHALAENOPSİS yazıyor. Şöyle tarif edeyim şefaf bir saksının içinde 5 tane büyük yeşil yaprak 2 tane de küçük yaprağı var, 2 tane dalı var üzerindeki çiçekler sarı üzerleri mor benekli. Geldiğinin 3. günü normal oda sıcaklığındaki şişe sularından bir miktar koydum ve altından döküldü. 7 gündür sulamıyorum. Yalnız 3 tane çiçeği solmak üzere diğer çiçekleri sağlıklı gözüküyor. 4-5 tane de tomurcuğu var ama o tomurcukların etrafı sarı bir kılııfla kaplı sanki donmuş gibiler. Benim odam malesef büyük bir oda 2 pencere var ama güneş ışığı fazla gelmiyor. florasan lambalarla aydınlanıyor. Cumartesi pazar işte olmadığım için hafif loş bir ortamda kalıyor çiçeğim. Masanın üzerinde kendisi. Çiçek kayıpları sizce neden olur? Ve çiçeğimin bakımında bu şartlarda nelere dikkat etmeliyim mesela sulaması bu şartlarda nasıl olmalı vitamin almalımıyım saksısı ne zaman değişmeli? Bi de üzerine su püskürtsem tam olarak neresine püskürtücem kaç günde bir yaşadığım şehir kastamonu bu arada. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

valerya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön