View Single Post
Eski 09-07-2013, 07:57   #623
Cemal61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ncp1963 Mesajı Göster
sayın cemal61

neye dayanarak kaman1 i önermiyorsunuz??

şu rakım işinide bi tatlıya bağlasanız artık bir yerde 600 mt diğerinde 700 mt en son 800 mt ye kadar çıktınız.

bir kez sordum cevap vermediniz. çeşitleri önerirken okuduklarınıza dayanarakmı öneride bulunuyorsunuz, yoksa danışmanlığını yaptığınız kurulu bahçelermi var.

eğer kurulu bahçeler var ise, sizden rica etsek resimlerini yükleseniz. bizide gittiğimiz yanlış yoldan dönderseniz.

sadece yazıp susuyorsunuz, formda bir iddiada bulununca ya iddianızı doğrulayacak birşeyler sunun. resim, video, v.s

bence çeşit önererek kimseyi etkilemeyin, ilerde ne şekilde anılacağınızdan emin olun.

bakın burada yazan arkadaşların hemen hepsinin dikili ağaçları var hepsi cevizle içiçe yaşıyor. hepimizin etrafında değişik türlerle kurulu bahçeler var gidiyoruz bakıyoruz sahiplerinden bilgi alıyoruz. ona rağmen kimseye şu çeşidi dik veya dikme deme cesaretini şahsen ben kendimde göremedim. soran kişye yakın, bildiğimiz bahçe varsa onu adres gösterip orayla temasa geçmesini istiyoruz çeşit kararını kendisine bırakıyoruz.

linkte olduğu gibi

Kapama ceviz bahçesi (Kırşehir, Mucur)
kaman çeşidi ceviz bahçesi karadeniz bölgesinde nerede görmüş isem içini doldurmuyor ve küflenerek çürüyüp gidiyor resim yazın koyacağım bazı arkadaşlarımız resim çekip siteye koymamızı istiyorlar yazın meyvelerden resim çekip siteye koyacağım ancak acele etmeyelim lütfen
rakım olayına gelince bazı yerler vardır ki 600 rakımda 800 rakımdaki ilkbahar donları veya son bahar donlarından çok daha şiddetlidir onun için 600-800 arası rakım diyorum ve bu formda kastamonuda ceviz bahçesi kurulumu konu başlıklı datada ercan332 isimli kardeşimiz 850 rakımda 3 yaşında 120 adet chandler çeşidi cevizlerinin 70 tanesinin kuruduğunu not etmişler ve bu yazı benim tecrübemi doğruluyor şükürler olsun. verim konusuda beni doğrulayacak ama beklemek lazım çünkü verim kısa zamanda ortaya çıkmıyor

Cemal61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön