View Single Post
Eski 03-07-2013, 16:03   #1159
fesleğen
Ağaç Dostu

fesleğen's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dedeoglb Mesajı Göster
Merhaba;

Ev arkadasim bir kenara attigi orkideye ben sahip cikmak istedim. Resimde de goreceginiz gibi cicegi yok. Bir dali kokten kurumus. Diger dalini da ben mecburen 2. kisimdan budadim. Yapraklarin bazilari yumusak ve bazilari catlamis ortadan veya kenarlardan catlamis durumda. Koklerde curume vardi curuklerin hepsini steril bir sekilde kestim. Topragini hazir stilan karisimlardan alarak yeniledim. Sulamasini ve esinti almasini tavsiye edilen sekilde yapmaya calisiyorum. Herhangi bir boceklenme ve mantar yok. Merak ettigim sorular;

Orkideler yeni dal cikarirlar mi? Cikarirlarsa bunun icin yapmam gereken ekstra seyler var mi?

Guzel gorunmeyen catlamis ama yesil olan yapraklari kopartmam dogru olur mu?

Tesekkurler.
Merhabalar, orkidenizin köklerindeki çürüme saksdan kaynaklanmış olmalı gördüğüm kadarıyla şeffaf saksının haricinde bir saksıya daha koymuşsunuz onu lütfen ordan çıkartın.Sulama ve esinti almasını zaten tavsiye edilen şekilde yaptığınızı söylemişsiniz.Böcek vs olmaması güzel. Orkideler yeni dal çıkarırlar evet ama buna kendi keyfi karar veriyor . Yapraklarına da dokunmayın bence, atacaksa onu kendi atsın. Orkide besini alın sulama suyuna besin koyun.

fesleğen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön