View Single Post
Eski 02-07-2013, 10:16   #87
kadir_26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sayın kadir_26 ot yolma çalışmanız gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık... Valla ben nerede ise o işlemi hergün yapıyorum ki bina görevlisi otları biçerken çiçeklerime zarar vermesinler diye... Ama tabi bina görevlisi otları bir türlü biçemediği için otlar yine uzuyor; ben hadi tekrar ot yoluyorum... Sonuçta otları temizleyebilmek çok zor, hatta mümkün değil...
Kanalar; öncelikle renkleri güzel olacak gibi, benimkilerin renginde değil. Güzel bir öbek oluştururlarsa çok güzel duracaklardır... Yayılır da yayılırlar...
Ellerinize, gönlünüze sağlık...
Sayın YeniGine,
dilekleriniz için teşekkür ederim.
Sadece bahçenin o bölümü bu yıl istinat duvarı yapıp dolgu ile kazanmaya çalıştığımız alan bu nedenle toprak oturana kadar herhangi bir çim ve iyileştirme çalışması yapamadık bu nedenle ve sizin de değindiğiniz gibi diğer bitkilere zarar vermemek için ben de bizzat kendim elle ve tek tek ayıklama yapıyorum. Bu bölgeden çıkan torbalar dolusu yabani ot vahameti gösteriyor, inşallah bundan sonra bu noktaya gelmeyiz.

Bu sonbaharda muhtemelen o bölgeyi malç ile ıslah edip bir nebze rahat ederim diye düşünüyorum. En kötü o bölgeyi büyük ağaç bölmelerle bölüp üzerindeki toprağı atacağım ve sera örtüsü serip yeni toprak sereceğim belki daha başarılı ve düzenli bir görünüm sağlarım, bakalım zaman ne gösterecek hep beraber göreceğiz )

kadir_26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön