View Single Post
Eski 29-06-2013, 12:43   #606
yolgezer2001
Ağaç Dostu

yolgezer2001's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zafer37 Mesajı Göster
Sayın Agaclar.net okurları 3 ay önce adını vermiyorum düzcede büyük bir firmadan denemek için 4 adet chanler 1 ader franquette aldım iklime uyumunu gözlemleyip 20 dönümlük candler bahçesi kurmayı düşünüyordum aldığım 5 fidandan 2 si kurudu diğerleride hiç bir gelişim göstermedi bu sorunlar topraktan **** dikim hatasından kaynaklanıyor olabilir.
bu fidanlar hakkında bilgi almak için fidan aldığım düzcedeki firmayı 3 haftadır 5 kez aradım her seferinde kendimi tanıttığımda müsait olmadıklarını sonra aramamı söylüyorlar **** telefonuma cevap vermiyorlar. Ben bunlardan ne paramı geri istiyorum nede yeni fidan istiyorum sadece sorunun neden olabileceğini daha önce başına gelen olmuşmu ne önlem almam gerektiğini sormak için arıyorum bugün enson aradığımda saat 13:10 firma sahibi ile görüştüm Dediği laf aynen şu cumartesi cumartesi niye arıyorsun müsait değilim bende bana bi numara verin onu arayım dedim yok dedi bende fidanları sattınız artık işimiz bitti mi dedim evet dedi. şok oldum ben hiçbir ters laf söylemedim gayet düzgün bir şekilde konuştum neden böyle bir şey yapıyorlar anlamadım web sitelerinde beraber bahçenizi kuruyoruz bakımını beraber yapıyoruz budamasını gösteriyoruz diye yazıyorlar ama iş başa düşünce müsait değilim kapat teli diyorlar başına böyle bir durum gelen oldumu bu firma kendini biliyor eğer agaclar.net deyse bi açıklama getirsin
bu tarz firmalar her yerde var allah ömür versin daha neleriyle karşılaşacaksınız benim fidan aldıgım karakter özürlü satıcı kazık kökleri dibinden kesip torbalamış elma armut mu satıyor acaba? telefonla hiç aramadım arayıp sinirlerimi bozmanın anlamı yok bir digeri de ziraat mühendisi aracılıyla yavuz u kaman 1 diye sattı bizzat şahit oldum adamı uyandırdım telefon açtı firmaya firmada "kaman satma yetkimiz yok cevizler kaman ama sertifikaya yavuz yazmak zorundayız " dedi bir digeri agaçları yolladı sertifikalar bu gün yarın yollayacağım derken 1 sene geçti hepsinide allaha havale ettim benim agaçlarım nasıl sararıp kuruduysa onlarında elleri ayakları....... sonuçta işini yapan dürüst satıcılarda yok degil ama bi elin parmakları kadar.
keşke forumda ihbar bölümü olsada bu satıcıları bir bir yazsak bizden sonrakiler zarar görmese...

yolgezer2001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön