View Single Post
Eski 26-06-2013, 10:06   #123
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yigitgoktug Mesajı Göster
Efendim, katkı kelimesi azımsanacak bir ifade olmuş. Bu tip yorumlarınız ile beni yüreklendiriyorsunuz.. Bir kaç zaman daha bekleyip diğer forumdaşlarında fikirlerini öğrenmek istiyorum. Herkes sizinle ortak ya da birbirine yakın fikir üretir ise bende yaklaşık 8 dekarlık bir arazide bu işe soyunmak istiyorum.. Neyse şimdilik kendi adıma nasip ise, hayırlısı olacak ise diyeyim..Kendimi tanıyorum bir işe balıklama dalarım sonra da zorluklarını görünce pes etmem devam ederim ancak önceden yapamadığım öngörüsüzlükler nedeniyle de burnum da sürtülür :-)... Artık genç olmadığım için geçmişteki hatalarımı tekrar etmek istemiyorum..Bu nedenle de sizler gibi konuya hakim insanlara danışma amaçlı da olsa şiddetle gereksinim duyuyorum.. Bu arada ilginize de teşekkür ediyorum.
Ticari goji yetiştirmedeki şimdilik görebildiğim en büyük zorluk iş gücü ve kurutma problemi..Çünkü günlük olmasa bile en azindan haftada iki kere mutlaka toplanması gerekiyor ve taze meyvenin dayanıklı olmaması nedeniyle ya hemen işlenmesi ya da kurutulması gerekiyor. Bu hususları da baştan planlayarak ve hazırlanarak işe başlamanızda fayda var Sayın Yiğitgöktuğ..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön