View Single Post
Eski 21-06-2013, 20:05   #676
danışman_32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2011
çözüm

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ;1172347
sn. danışman öncelikle forumda verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim. 3000 m2 lik seramda keops beef domates yetiştiriciliği yapıyorum. domateslerim de 1 ay önce mildiyö ortaya çıktı. ilk önce cuprol kullanıdım, bir hafta sonra acrobat, bir hafta sonra ridomil gold kullanımı yaptım. bu hafta içerisinde de quardis kullanacağım. Lakin mildyö çok tehlikeli seradan çıkacak gibi görünmüyor. Piyasada bu hastalık için bildiğiniz daha ilaçlar varmıdır. konu hakkında bilgilendirir misiniz.
sn gökselkuru bitkilerinizde fungal bir etmen olan mildiyö var fakat size üretim alanınızın geniş olması nedeniyle çok pratik ve üreticilerime denettiğim ve olumlu sonuç aldığım bir çözüm sunacağım ilk önce mevcut mantarı dezenfekte edicez yani dezenfektan kullanıcaz bunu size huwa-san adlı bir mantarada ruhsat almış bir dezenfektan var bunu ilk önce yapraklara uygulayın daha sonra kökten damlamanız varsa damlamadan bu dezenfektanı uygulayın niye hem yapraktan uygulayın diyorum size mantarı hem yapraklarda temizleyin hemde kökten verin ki buradaki fungal etmenleri yaksın daha sonra size tavsiyem bu huwasan uygulamasını yaptıktan 4-5 gün sonra Aliette ilacını hem yapraktan hemde damlamadan uygulamanız sorunun büyük ölçüde önüne geçeceksiniz

danışman_32 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön