View Single Post
Eski 02-06-2013, 12:16   #83
loveforlife
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Bir kaktüse çiçek açtırabilmek benim için imkansızı başarmak gibi bir şeydi aslında. Sitede okuduklarımı uygulayarak bunu başarabilmek en büyük arzumdu. Kışın hiç sulanmadan ve birazcık da üşüyerek geçiren (az sayıda da olsa) birkaç kaktüsüm çiçek açmaya karar verince ben mest oldum elbette. İlk çiçek stenocactusten geldi. Baksanıza şu güzelliğe...

Eklenti 403942

Eklenti 403943

Eklenti 403944

Eklenti 403945
Dün ne kadar üzüldüğümü bilemezsiniz. Belki de bu sayfaya, hatta ve ve hatta kaktüslere küsmeme neden olacak bir olay yaşadım. Kaktüsleri çok iyi bildiğini, hatta ve hatta bu işin uzmanı olduğunu düşündüğüm üyelerimizden birinin ithamları gerçekten çok kırıcıydı...

Sayfaları okuyan, sadece resimlere bakıp geçmeyen herkes bilir ki benim sahip olduğum kaktüs ve sukulentler öyle çok seçkin türler değildir. Hemen hepsine de nasıl sahip olduğumu anlatmışımdır. Çoğu rica minnet ezile büzüle eş-dosttan isteyerek ya da siteden çok sevdiğim birkaç insanın paylaşımıyla sahip olduğum türler. Her gün yeni kaktüs alacak maddi lüksüm yok. Ekonomik olarak uygun olan bir kaktüs bulduğumda da başka ihtiyaçlarımdan feragat ederek alabiliyorum. Olsa da gidip çiçekli kaktüsü alıp da ben açtırdım diyecek kişilikte biri değilim.

Elimdeki imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Onlarla mutlu olmaya çalışıyorum ben. Ben bir koleksiyoner değilim! Ben bitkiseverim!!! Ben doğaseverim... Benim çiçeklerimin toprağı güzel olmayabilir. İmkanım dahilinde bunu yapabilmişim. Çok büyük paralar verip özel bitki besinleriyle besliyor olmayabilirim onları. Ama ben onlara her gün saatlerce sevgimi veriyorum. Tek yapabildiğim bu! Bu sevgiye karşılık birkaç tanesi çiçek açmışsa, çok mu?

Böyle saçma yorumlarla üzüleceksem, bu sayfada paylaşımda bulunmayı düşünmüyorum artık...

Saygılarımla...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön