View Single Post
Eski 11-06-2007, 01:06   #37
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar !

Orhan Bey!
Öncelikle yaptığınız tüm uyarılar ve bilgi amaçlı katkılar için teşekkürler. İnanın çok sevindim. Bu ülkenin insanı olup birşeyler yapmak istendiğinde her türlü zorlukla mücadele etmek gerektiğini bütün açıklığı ile yazdığınıza inanıyorum. Ancak zorluklar aşılmak için vardır. Bu konudaki tüm zorluklara rağmen önünüzü görmeyerek böyle bir çalışmayı beş yıl sürdürmek bile ne kadar azimli ve kararlı olduğunuzun bir göstergesi. Bu ülkenin bir ferdi olarak sizi tebrik etmek bizlere düşer. Lutfen kabul edin. Özellikle bizim toplumumuzda "önyargıyı yıkmak gerçekten atomu parçalamaktan zordur" tezini fazlasıyla desteklediğini düşünüyorum. Oldukça geniş ve kapsamlı bir çalışma yaptığınızı düşünerek aşağıdakiler konusunda bizleri aydınlatırsanız grup olarak size minnettar kalırız.

Tür seçimini yaparken nelere dikkat ettiniz?
Bambu konusunda elinizde döküman varmı ? Bizlerle paylaşırmısınız?
Bambunun ülkede yetistirilmesi konusunda üniversitelerden hangilerine başvurdunuz? Bize hangi üniversiteyi önerirsiniz?
Bambu konusunda Türkiyede tek olmak gibi iddaalı bir söyleminiz var. Bu konuda bir araştırmanız mevcutmu?
Başlarken fikir anlamında yardım aldığınız yurt içi veya yurtdışından şahıslar varmı? Bizlerin bu kişilere ulaşım amacımıza kontak olurmusunuz?
Bir üreticimisiniz? Yoksa sadece bu işin ticarı olarak satışı ilemi ilgileniyorsunuz?
Bambudan hariç başka tür deneyimleriniz oldumu?
Varsa bunlar neler?
Orman bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıklarla görüşmeleriniz oldumu?
Çalışmaları yaparken işin başındamı duruyorsunuz yoksa yapabilecek kişilerlemi yürütüyorsunuz?
Yaptığınız çalışmayı yerinde görmek konusunda bize yardımcı olurmusunuz?

Yukarıda yazılanları bir soru şeklinde algılamayın lutfen. Uzun olduğundan bende rahatsız oldum. Ancak bu konuda yapacağımız çalışmada bize ışık tutacağını düşünüyorum. Cevap verip vermemek konusunda seçim tamamen size ait. Sizinle birlikte olup aynı ateşi tutuşturmaya çalışmak bizlere büyük keyif verir.
Formumuzun kuralı gereği kendinizi tanıtan bir yazıyı hepimizin uğrayıp başlarken doldurduğu sayfaya iletirseniz ve kullanma klavuzuna bir göz atarsanız hepimizi sevindirirsiniz.
Şimdiden hoş geldiniz.

Saygıyla kalın.

Cemal Sansar/ Yalova

Düzenleyen cemal.S : 11-06-2007 saat 01:44 Neden: Küçük bir ilava
cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön