View Single Post
Eski 10-06-2007, 23:26   #34
Orhan turan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-06-2007
Merhaba bambucu arkadaşlar:
Ben Bursa da 7 yıldan beri tarlada bambu ziraati ile uğraşıyorum ve galiba bu konuda tekim.Strictus ların (Iron Bamboo) arpa gibi olan tohumlarından çim bile alamadım.Sadece Moso,Giganteus gibi türleri tohumdan yetiştirdim, 1 metre oldular,o kadar. İnatla 5 senedir gübrele sula ,gübrele sula bir rhizome(yumru kök) bile elde edemedim,devam ediyorum.
Elinde Moso ,Madake,Giganteus ,Strictus yumrusu olan veya ,saksıda 2-3 metreyi buldurmuş olan birisini tanıyan,satan var ise haberleşelim.
"ağaçlar.net i biliyordum ama bu forumun farkına yeni vardım"

Saygılarımla
Orhan
Bambu,yerel orkide ve ekzotik bitki yetiştiricisi
(Dış Ticaretçi)

DİKKAT:
ÖNCEKİ YAZILARI OKUDUM VE VE ÇOK İYİ NİYETLİ AMA BOŞA GİDECEK BAZI ÇABALARI GÖRDÜM:ŞU ANA KADAR ÇİNLİLER,YERLİLER,AMERKALILAR ,
AVRUPALILAR ,ÜNİVERSİTELER,ORMAN İDARELERİ,BELEDİYELER HEPSİ İLE BAMBUCULUK KONUSUNDA HEPSİ İLE BOĞUŞTUM .NE YAPTI İSEM DE KENDİM YAPTIM.EN BÜYÜK ALEYHTE DİRENİŞLER DE "OLMAZZZZ,TUTMAZZZZ " DİYE MAALESEF HEP EN BAŞTA ÜNİVERSİTELERDEN GELDİ. KENDİLERİ YAPMIYORLAR ,SANA DA YAPTIRMIYORLAR TÜRKİYENİN ÜNLÜ BAMBU PROFESÖRÜNÜ İLE BİLE HİÇ BİR KONU DA İKNA EDEMEDİM.
ÇOK İYİ NİYETLİSİNİZ ÇOK İYİ İNSANLARSINIZ.GRUP OLARAK BİR ŞEYLER YAPARSANIZ YAPARSINIZ.

Orhan turan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön