View Single Post
Eski 22-05-2013, 18:22   #51
drokya
Ağaçsever

drokya's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2008
Sayın Altaycevizi,
daha önce yazan altay ceviz rumuzlu kişinin sizin iyi niyetinizi kötüye kullanarak ortamda bilgi kirliliğine neden olduğunu yazdınız.

O kişi de sizin yaptığınız gibi bir takım web siste adresleri ve özellikle sosyal paylaşım site adreslerini vermişti.

o kişinin wb sitesinde paylaştığı bilgiler ifade için affola ama ''GÜLYABANİ'' masallarını anımsatır cinstendi.

Şimdi o kişi epeydir ortada yok siz geldiniz.

Art niyetsiz soruyorum;
Şimdi size neden inanalım.

O kişi de yani altay ceviz sizin gibi fidanlık adresi vererek gelin görün demekteydi.

Web sitenizde bir miktar fotograftan başka herhangi bir bilgi mevcut değil.

Aklı selim bir sekilde şu soruyu sormak isterim.

Bir web siteniz var ve fakat sitenizde bilgiler vermek yerine sosyal paylaşım sitelerini yeğliyorsunuz.

Bu durum bana çok mantıklı gelmiyor.

Lütfen sosyal paylaşım sitelerinin etkilerini ve bilim çağında iletişim masallarına başvurmadan söylediklerimi bir kere daha gözden geçirin.

Bilişim ve iletişimi iyi bilirim.

Klavyede bastığınız her tuşun oluşumunda karınca kararınca katkım vardır. Bir ara detaylı anlatırım şimdilik konumuz bu değil.

Şimdi sadede gelirsek bakın ben 2008 yılında siteye üye olmuşum paylaşım anlamında 2013 senesinde faaliyet göstermişim.

Hem siz hem de altay ceviz rumuzlu kişi üye olduğunuz aynı günlerde reklamasyonla ilintili iletiler gönderdiniz.

Aynı tarihlerde feyk tabir edilen bir çok yeni üye bu Altay cevizi hakkında iletiler yayınladı.

Sizden ricam,
bu memleketin iyi niyetli, geçim derdiyle çıkış yolları arayan ve bu arada yüzyıllık ağaçların ülkem florasında boy atma çabasına;
bilinçli / bilinçsiz katkıda bulunacak girişimci ruhları incitmemeniz,
bir avuçluk birikimleriyle oluşturmayı düşündükleri yemyeşil bahçe hayallerini yıkacak tavır ve davranışlardan sakınmanız.

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığınız resimlerde,
felanca şahsın gelip bahçenizde inceleme yapması,
ya da felanca kanalda konuşma esnasında cevizinizin adını sarf etmesi
bir şey ıspatlamaz.

Bir dönem önemli büyüklerimizde (içlerinde bakanlarda olmak üzere)
Erke dönengeci ile ilgili bazı lakırdılar etmişti.

Şimdi Erke dönengeci nerede bileniniz varmı?

Birilerinin ardına saklanmadan bilginizi ve araştırmanızı ortaya koyun,
bulduğunuz yeni bir şeyin (ticari sırlarınızı değil tabi ki)
yeni bir şey ve üstelik iyi bir şey olduğunu ıspat edin,
bizlerde yürekten sizleri alkışlayalım.

Türkiyede 4-5 yaşından büyük ağaçlı bahçeniz yoksa
8 yaşında 150 kg masalını şimdilik anlatmayın lütfen,
4 sene sonra 8 yaşına gelecek ağaçlarınızdan
150 kilo (oda yeşil kabuklumu yeşil kabuğundan arındırılmış haliylemi belli değil)
verim elde ettiğiniz zaman merak etmeyin en azından ben, sizlere kuşkuyla yaklaştığımdan ötürü özür diler, başarınızı yürekten alkışlarım.
Ki bu site içinde ağaç sevgisiyle harmanlanmış bir çok dostta benim gibi davranacaktır.

Sevgi ve saygı ile.

drokya Çevrimdışı   Başa Dön