View Single Post
Eski 19-05-2013, 13:06   #992
abone34
Ağaç Dostu

abone34's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
[QUOTE=affan dede;1156852]Merhaba herkese

Benim de 5-6 gün önce ektiğim tohumlarım çimlendiler ben tohumların yarısı nasılsa çimlenmez diye biraz fazla tohum kullandım sanırım şimdi saksımda bir sürü minicik minicik petunyacıklar var bu çimlenenlerin hepsi erişkin boya ulaşır mı? eğer öyle olacaksa bir kısmını daha sonra başka saksıya mı transfer etmem gerekiyor? Şu an bu durumdalar

[/QUO
Bende bu sene heveslenip tohumla büyütmek istedim ama pişman oldum.çok uzun sürüyor.Acemilikte vardı.iki hafta boyunca hızlı bir şekilde büyüdüler sonra büyümeleri durdu bende sizin gibi çok sık dikmişdim ve diktiğim kap derin değildi (kökleri çok uzun oluyor ve derine gidiyor)..sonra onları tek tek kürdanla ayırıp daha seyrek diktim..bir iki hafta büyüyüp yine durdular ve bu böyle devam etti en son..bizim oradaki fidanlığa değişik türlerden 0,50 kuruşa fide gelmişdi 10-15 civarı fide alıp diktim iki haftada hepsi çiçek açıp çoştu..Benim tohumlarıda bahçede değişik yerlere diktim. Onlarda yavaş yavaş büyüyor, 1-2 haftaya çiçeklenirler sanırım (yaklaşık 3 ay oldu)... Bir dahada tohumdan bir şey yetiştirmeye tövbe ettim.. en güzeli fide alıp dikmek

abone34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön