View Single Post
Eski 17-05-2013, 20:41   #59
doztayfundil
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fagus Sylvatica Mesajı Göster
Sayın doztayfundil, bir süs havuzu benim hayalim olmasına rağmen henüz sahip olamadığım için pek bir bilgim yok bu konuda. Ancak bir havuz görünce dayanamayıp karıştım af edersiniz. Bence havuzun kenarlarına saz türü bitkilerle özellikle yazın çiçek açan soğanlı bitkileri (sulak alan kenarlarına uygun bazı soğanlılar var, onlar da olabilir) tercih edin derim. Havuz içine de bir saksı ile nilüfer, su sümbülü gibi bitkiler koyabilirsiniz. Bir de bence havuzun kenarını kiremit rengine boyayın, müthiş olur. Ama yapacağınız en iyi şey tabii su bahçesi sayfalarına bakıp oradakileri örnek almak ve oradaki bu konunun uzmanı arkadaşlara sormak olur
Öneriniz için teşekkürler. Su bahçesi sayfasını kontrol ediyor olacağım. Etrafını kiremit rengine boyayın demişsiniz, esinlendiğiniz bir foto var mı yoksa hayal mi ettiniz. Etrafını ne yapacağım çok zor bir iş. Bir yandan beyaz ağırlıklı bir bahçe istiyorum bir yandan da çok boş garip oldu diyorum. Denemelerimi tek tek çekip bütün gece bakıyorum. Bir türlü içime sinmedi

doztayfundil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön