View Single Post
Eski 07-06-2007, 14:46   #34
ermansayman
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-06-2007
çimlerimde anlayamadığım sararmalar?

Merhaba,

Forumunuza bugun üye oldum. Daha önce nasıl oldu da bu forumu farkedemediğime üzüldüm doğrusu.

İzmir'de yaşıyorum ve 600 metrekarelik bir bahçem var. Ziraat mühendisiyim fakat tarım makineleri mezunu olduğum için maalesef bahçe bitkilerinden pek anlamıyorum.

Yaklaşık 45 gün önce bahçeme çim ektirdim. 6 karışım, 4 mevsim. İlk çıkışta çimler 2 hafta içerisinde 4-6 cm boya geldiler. 3. hafta sonunda kardeşlenmeye başladılar. Fakat 1 aylık iken 2 gün sulanmadı bahçe ve daha sonra çimlerin uç kısımları sararmaya ve çimlerin büyümeleri durmaya başladı. 1 noktada fungus var ve fungusit ile yayılmasını onledigimi düşünüyorum.

Çimler yeni olduğu için amonyum nitrat uygulamasından korkuyorum. Gerçi bugün hava yağmurlu, serin ve rüzgarsız ama yinede çimler küçük olduğu için endişeleniyorum.

Sizce amonyum nitrat ile mi yoksa yaprak gübresi ile mi çimlerimi güçlendirmeyi denemeliyim? Yoksa farklı bir uygulama mı tavsiye edersiniz?

Saygılarımla..

Düzenleyen Plumbago : 07-06-2007 saat 15:50 Neden: Yazım yanlışları, büyük-küçük harf
ermansayman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön