View Single Post
Eski 24-04-2013, 01:18   #1
yalnizcocuk
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Balkonda akansuda domates, durgunsuda bİber ve hıyar denemesi

Öncelikle herkese Merhaba
Benim hikayem 2 tane Japon balığı ile başladı aslında. 2 balık 10 oldu derken akvaryumda ev yapımı filtreleri araştırırken Aquaponic çıktı karşıma. İlk önce Akvaryumda Yeşil taze Soğan denedim ve nerdeyse 10 günde soğanlar 50 cm kadar oldular. Olurmu olmazmı nedir ne değildir derken olay topraksız tarıma kadar yol aldı.
yaklaşık 3-4 ay oldu konuları okudum sessizce takip ettim, bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Ve en sonunda teoriyi pratiğe dökmeye karar verdim. Balkonda amatörce kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım.
Sayın Malbman' ın 11 saksılı sistemi çok hoşuma gitti , bende aynısını yapabilirmiyim diye düşündüm. Boruları eklemek kolay da su sızdırmasını bir türlü halledemedim En sonunda 11 tane domates fidemizi yerlerine zorda olsa yerleştirmeyi başardım.
Bunun yanında ayrıca 40*80 teknelerde durgun suda biber ve salatalık fideleri denemeye karar verdim.
Sayın Kudret TEZEL Hocam sağ olsun ricamızı kırmadı ve Besin eriyiklerini hemen kargolya gönderdi. Fideleri önce kendim yetiştirmeye kalktım ama hepsi maalesef öldü Ben de hazır fide almak zorunda kaldım.
İnşallah bu sene birer tane domates biber yesem yeter bana

Eklenen Resimler

yalnizcocuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön