View Single Post
Eski 06-06-2007, 10:44   #38
GLCN
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cyucel Mesajı Göster
1 ay önce eve gelen yardımcım difenbahyamı düşürerek kırdı. Yaklaşık 15 senelik 1,5 metre boyunda ve çok güzeldi. Ben yeniden diktim . Üstelik Selahattinn beyden köklendirici hormon alıp onunla diktim. Ama hala canlanmadı ve üstelik bütün yapraklarınıda döktü. Gözümün önünde eriyor. Her salaonuma girişte onu görünce kahrımdan ölücem. Potasyum, azot ağırlıklı vitaminde verdim. Ne yapmam lazım bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
Üzülmeyin ve telaşa kapılmayın benimde çiçeğim geçen sene kırılmıştı bir parçasını bende sizin gibi ekmiştim ama çürümeye başlamiştı şimdi ise hersene boyunu kısaltmak için ben kırıyorum ve bu sayede 4 tane çiçeğim oldu.Öncelikle çiçeğinizi topraktan çıkartın toprakta olan kısmı çürümüşse sert bölgeye kadar kesin sararan yapraklarıda kopartın ve çiçeğiniz çok uzunsa ekcek kadar yer bırakarak bikaç parçayada bölebilirsiniz(ben öyle yapıyorum).parçaları suya koyun serin ve loş bir ortama koyun ben genelde koltul arkalarına koyuyorum köklendirmek için ve faydasınıda görüyorum suyunuda sık sık değiştirin şimdiye kadar suyuna hiç köklendirici falan da koymadım benimkiler fazla nazlı değil.Size kolay gelsin.

Düzenleyen GLCN : 06-06-2007 saat 12:18
GLCN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön