View Single Post
Eski 22-03-2013, 20:56   #65
ayazkentli
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Sn. Serpent,

suyun satış hakkı bugün yasa'da olmayabilir ama çok iyi bildiğinizden eminim ki, bu yasa'ya satış hakkı ilave edilmesi çok basittir.

Bugün ülkemizi yöneten iktidar bir gece'de neleri yasalaştırmadı ki.

Yani, bugün yasa'da olmaması yarın olmayacak anlamına gelmiyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Serpent Mesajı Göster
Çok merak ettiğiniz için söyleyeyim: Ben 30 yılı aşkın tecrübeye sahip Baraj ve HES uzmanıyım. Bu işin mühendisliğini yapıyorum. Ülkemizin bir çok tesisinde (Bunların %90 ı kamuya ait tesistir) emeğim vardır. Halen aynı konuda teknik danışman olarak çalışıyorum.

-İzlediğimiz tartışma programlarında ki uzman konuklardan bir iki tanesinin HES'ler de sizin gibi mühendis olarak çalışmış olan da vardı (bunu çok iyi hatırlıyorum) ve sizden farklı olarak, tam aksi yönünüzde konuşuyorlardı. Onların tartıştığı video'yu arıyorum ama siz video yüklenmesini de eleştiriyorsunuz. (Böyle videoları daha çok görürüz demişsiniz).

Herkes kendi dediğinin doğru olduğunu söylüyor.

Biz hanginize inanacağız?

Ayrıca son günlerde, Prof. akademisyenlerimiz için yalan söylüyor şeklinde ki ithamları sıkça duymaya başladık.

Hadi bir tanesi yalan söylüyor diyelim. Karşı çıkan tüm akademisyenler mi yalan söylüyorlar yani?

Biliminsanlarımız bu kadar kolay suçlanmamalı.

Herkes uzman olduğuna göre tekrar sorayım. Biz hanginize inanacağız.

-Amerika da HES olarak bir tek Hoower barajı mı var?

Amerika da ki HES'lerin yıkılmaya başlanacağı medya'da bir ara çok yazılmıştı. Yani, bu benim iddiam ya da yalanım değil.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön