View Single Post
Eski 19-03-2013, 21:45   #1156
birnefestoprak
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Estagfurullah, solucan gubresine erisim imkaniniz var mi? Varsa, bunu suda cozup yapraklara puskurtebilirsiniz, yoksa 1 corba kasigi pekmezi 1 lt suda karistirip onu kullanabilirsiniz. Aslinda ben sivi gubreye ihtiyaciniz olacagini da sanmiyorum ama bu siraladigim iki malzeme de hem cok hafif NPK oranlarina sahip olmalari bakimindan hem de bitki dayanimini arttirmalari bakimindan benim hep tercih ettigim cok etkili malzemeler.

Topladiginiz malzemeyi de varsa 20 lt'lik saksiya doldurup bitkiyi orda yetistirebilirsiniz (bu boyutta bir saksi oturak domates icin cok uygun). Varsa sebze yastiklarinda da kullanabilirsiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Seve seve fotoğraflarım.

Sizden ricam, sıvı gübre konusunda yardımcı olmanız. ( tavsiye edeceğiniz bir sıvı gübre ve nereden bulacağım, nasıl kullanacağım konularında.)

Yarın toplayacağım gübreden 1 cuvalı ayırıp katkısız şekilde sebze dikip deneme yapacağım.

Anlayamadığım, deneme için sebze dikeceğim bu toprağı nereye koyacağım. Bahcede ayrı bir yerde ayrı bir kap içinde mi deneyeceğim. Yoksa bahceye bir yere, sadece bu toprağı döküp öylemi dikeceğim sebzeyi.

Bu gün cok yoruldum inanın, kafam basmaz oldu

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön