View Single Post
Eski 06-03-2013, 17:38   #464
kaan1978
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2013
vetman kardeş merhaba formu baştan sona kadar okudum ve böyle bir girişimde bulundugun için seni gerçekten tebrik ediyorum.çileklerinin fotolarına baktıgım zaman gerçekten çok saglıklı görünüyorlar ve sonuçta istenilen başarıyı elde edecegini düşünüyorum.tek problemi zaman konusunda görüyorum. fideleri geç ekmen ve ektigin dönemde havaların soguk olması bitkinin gelişim dönemini uzattıgını düşünüyorum.bu senın için büyük bir tecrübe olacak bizlerde senin bu tecrübelerinden faydalanmak isteriz.bende amatör olarak ugraşıyorum mersinde küçük bir bahçem ve yaklaşık 350 kök civarında çilegim var.bunun yanında 15 gun sonra domates biber ve patlıcanda ekecegim havalar çok güzel oldugu için benim çileklerim şu an yogun bir şekilde çiçeklenme döneminde ve meyve tutumunda senden ve formdaki arkadaşlarımdan ricam şu elimde sıvı olarak organik azot fosfor potas iz elementleri var. katı olarakta demir çinko magnezyom ve potas var ayrıca sıvı olarak kükürtte var son olarak hümik asit ve topragın ph şını düşüren bir sıvı gübrem var.bunları hangi oranda karıştırmam ve hangi aralıklarla vermem lazım.topraksız tarımda besin eriyigi bunların karışımından yapılıyor sanırım muhakkak başka elementlerde vardır ama başlıcaları bunlardır sanırım.bende bunların karışımından topraklı tarımda bitkinin alabilecegi formda en iyi karışımı yapmaya çalışıyorum formdaki yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden minnettarım.

kaan1978 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön