View Single Post
Eski 04-03-2013, 08:55   #101
Canan
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Hydrotonla ilgili böyle bir tecrübe varsa tamamdır, olumsuz değilse bile fikrim şüpheliye geçer. Daha önce bu tip denemeleri yabancı forumlarda gördüm, görüşler olumluydu. Demek ki benim atladığım birşey var. Sizin gibi deneyimli birinde olmadıysa bende hiç olmaz. Vanda sahibi olduğum için onun banyosu her daim hazır, phal.lerde kök yapısı itibarı ile zayıf değil, olabilir gibi geldi.Benimkilerden birinin çiçekleri geçer geçmez deneyeceğim. Terrarium konusu çok komplike, sanat gibi. Daha pratik birşey istiyorum. Orkideyi bizim ülkemizde diğer bitkilerden ayıran bir özelliği var, o da hep değerli birinden hediye olması. Mütemadiyen insanların hediye gelmiş, önemsedikleri bitkileri kaybetmeleri hem üzücü hem de bitkisever birine dönüşmenin önünde engel sayılabilecek kötü bir ilk deneyim. İşin magazin kısmı bu, size başarılar, takipçinizim.
Not : Diatomite deneyiniz olumsuz sonuçlandı ama kısa dönemdeki başarısı sebebiyle kök durumu çok kötü orkidelerde köklenme güçlenene kadar kullanıldığını gördüm.

Düzenleyen Canan : 04-03-2013 saat 09:00 Neden: imla
Canan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön