View Single Post
Eski 28-05-2007, 12:23   #5
biber2007
attoppittapmiiina

Giriş Tarihi: 06-04-2007
Bu da benim minik bahçem iki gün evvel 1-2 saat içinde çapalayıp çitleyip düzenledim ilk deneyimim olan tohumdan yetiştirmeye çalıştığım Domatesleri sol baş 1.sıra 7 adet 2 ve 3. sıralar Çarliston biber 15 adet 4 ve 5. sıralar Demre sivri biber 21 adet. Evet farkındayım sıra araları ve sıra üstleri çok sık oldu, fidelerim de oldukça küçük, ama inanılmaz bir şekilde neredeyse hepsi tuttu sıra üstlerini 3-4 gün içerisinde seyreltirim gerekirse domates yanındaki çarliston ve demre sivri biber aralarınıda birer sıra yok ederek açarım sizce daha başka ne ne yapabilirim ? yani bu durumda orada kaç fide kalmalı ?hatta bahçe pek derli toplu da denemez ama acele işe şeytan karıştı biraz düzensiz oldu ama çalışmalar yapıp düzelticem sağ tarafı maydonoz roka dere otu gibi sebzelere ayırmıştım ama sanırım bu zamanda pek bir şeyler artık ekilmiyor ama tavsiye ederseniz elimdekilerden bir şeyleri direkt tohumdan ekebilirim. Yani açıkçası bahçeme bir el atarsanız Limon arkadaş çok sevinirim. Sen direktifle ben uygularım. ( Neden acele ettiniz derseniz bir yerden başlamak lazım her şeyi dört dörtlük yapıcam diye günlerdir kıvranıyorum hep bir eksik hep bir eksik artık dayanmadım eksik meksik zaman var veya yok daldım işte artık her gün ufak tefek yoluna sokucam.)

Eklenen Resimler

biber2007 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön