View Single Post
Eski 13-02-2013, 14:00   #214
erhan demirci
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-02-2013
ben bir hobiciyim bana göre hobicinin en büyük zevki kendi ürettigi makinada civciv çıkarmak ve o civcivleri yetiştirmekben böyle düşünüyorum şindi yumurtayı makinaya koydugumuz andan itibaren içinde bir canlı oluşuyor bu canlıyı yaşatmak zorunlulugu doguyor otomatikman bu yüzdendirki makinayı ucuza malledicegiz diye eften püften seylerle makina yapmayalım en azında kuluçka makinaları için yapılmış 0.1 duyarlı hassas dijital termostatlardan alıp kullanalım şu bir gerçekki kimse kendini kandırmasın bizim kuluçkacılık hobimiz aslında pahalı bir hobidir bu gün marangozda yaptıracagınız en dandik kasa bile en az 100tl dijital termostatın en basidi 55, 60tl bunun ufak tefek masrafları nereden baksanız 300tl buluyor higrostat ve nem aletindende hiç söz etmiyorum dedigim gibi bizim hobimiz aslında pahalı bir hobi insan kendini kaptırıncada vaz geçemiyor bence eyer o yumurtaları makinaya koyup canlı oluşmasın sebeb oluyorsak o zaman onların günahına girmeme için yukarıda saydıgım aletleri muhakkak kullanalım bir daha yazayım 0,1 ölçer hassas dijital termostat çevirme motoru (15tl çift yöne döner zorlanınca )birde ısı ve nem kaybına karşı izole edilmiş kasa göreceksiniz çıkı oranınız%90 ları bulacaktır kusura bakmayın kafanızı agrıttım saygılar

erhan demirci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön