View Single Post
Eski 27-05-2007, 00:42   #19
Oyaman
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guler Mesajı Göster
Site içerisinde bir sarmaşık türü olan Climatis hakkında bir başlık bulamadığım için bu güzel bitkiyi de ele alalım istedim.

Sarmaşık türleri içerisinde çok gösterişli olan bir bitki türüdür. Kışın tamamen yapraklarını döker. Kurudu sanıp da sakın sökmeyin, baharda yeniden patlar.
Kökü gölge sever, bitki güneşe doğru uzar. Çeşitli renkleri vardır. Bende bulunan Climatislerden iki tanesinin resmini gönderiyorum.
Sevgiler
Sayın Güler hanım bu başlığı açmak ile benim yüreğime su serptiniz,neden derseniz ; İnternet alemindeki bütün Clematis ile ilgili siteleri bitirdim,sonra ne yapayım derken başladım yabancı firmaları incelemeye.
1,5 - 2,0 metre boy yapan çeşitlerinin tohum satışları var,ancak benim istediğim 6,0 metre den 10,0 metreye kadar boy yapabilen Montana cinsi
Clematislerdi,onlarda ancak fide olarak satılıyor.
Nasıl alırım,ödemesini nasıl yaparım buralara gönderirlermi?sorularını düşünmekten yorulmuştum artık.
Görüyorumki artık ben biryerlerde ararken forum arkadaşlarımızın birçoğunda varmış.
Sayın Sonia Varol hanımın Clematisini gördükten sonra aramadan durabilirmiydim acaba?
Tohum ve çelik konusunda yardımlarınızı bekliyorum,sağlıcakla kalın.

Clematis Montana Grandiflora
Clematis Montana "Freda"
Clematis 'Mrs N. Thompson'
Clematis Montana Rubens
Sonia Varolun Clematisi

Eklenen Resimler

Düzenleyen Oyaman : 27-05-2007 saat 00:47 Neden: fotolara ait başlıkları koyacağım
Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön