View Single Post
Eski 26-05-2007, 19:03   #129
Sergüzen
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MSaygin Mesajı Göster
Çok teşekkürler
Çekirdekten diktiğiniz kamkatla çok iyi netice alamayacaksınız yanılmıyorsam.Onun yerine, imkanınız varsa yakınlardaki bir fidanlık ya da aşıcıya gidip, elinizdeki iki kamkattan göz aldırıp turunç anaç üzerine aşılatmanız en doğrusu olacak.
Biz de okuduklarımıza rağmen deneme açamlı çekirdekler ektik ama doğru netice için aşı gerekli.
Bursa'da sürekli içeride mi tutuyorsunuz ağaçlarınızı, nasıl durumları biraz bilgi verebilir misiniz? Ağaçlarınız yeni mi, bir kaç yıldır mı sizde, meyve verimi nasıl?

Teşekkürler, selamlar.
Benim çekirdekten yetiştirmem,sadece merak. Birşeylerin filizlendiğini görmek istiyorum.

Kamkatlarımı şubat ayında aldım. Şu anda filizlenmeye çalışıyorlar.Çok soğuklarda içeriye aldım.Diğer zamanlarda öğleden sonra güneş alan balkonda durdular.İki gündür de tam gün güneş alan bahçeye indirdim.Birinin yaprakları hafif sarı gibi duruyor.Diğeri tam yeşil.Yapraklada sinek ve diğer zararlılar oluşmadı.Şubattan beri iki defa birer kaşık 15-15-15 kompoze gübre verdim.Sulama haftada iki defa oluyor.Bundan sonra daha sık olabilir.Ben aldığımda üzerinde 14 adet meyva vardı.Bu sene daha çiçek açmadılar.Şu anda boyları 60cm.Menşeini bilmiyorum.Formlarına bakılırsa yerli malı.

Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön