View Single Post
Eski 30-01-2013, 00:14   #11
fzthalil
Ağaç Dostu

fzthalil's Avatar

Giriş Tarihi: 31-12-2011
Merhaba arkadaşlar,
başlığın en son yazısının tarihini görünce acaba doğru yere mi yazıyorum diye içimden geçirmiyor değilim ama bitkim arap yasemini.. yaklaşık iki ay önce aldığım yaseminlerim önce bursadan istanbula gitti, anneme hediye olarak almıştım iki tane. istanbulda bir hafta içinde %80 civarında yapraklarını dökmüş.. daha sonra acaba yer değişikliği mi sebep oldu diye aldım bursa inegöle getirdim. burda yeni yapraklar yeni sürgünler çıkardı ve hatta çiçek tomurcuğu taşıyan sapları da çıkardı belki 100 adet tomurcuk vardı.. sonra ne olduğunu bilemediğim sebepten ötürü çiçek sapları ve tomurcuklar dökülmeye başladı ve belki 5-10 adet tomurcuk ya kaldı ya kalmadı.. sonra aldım eve getirdim tomurcuk dökülmesi durdu hatta tomurcuklardan biri açtı ve güzel kokusunu verdi ama bu sefer de yine bir sebepten ötürü yapraklar dökülmeye başladı hem de yeni çıkardığı taze yapraklar ve hala dökülmeye devam ediyor.. sallayınca bile dökülüyor.. dikkat ettim yeni taze yapraklar dökülüyor, arada eski yapraklar da dökülüyor. acaba eksik veya yanlış bir şey yapmış olabilir miyim? teşekkürler..

fzthalil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön