View Single Post
Eski 15-01-2013, 17:20   #13
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kazanlik Mesajı Göster
merhaba ,ben 3 adet hindistan cevizini koklendirdim, marketten aldigimda zaten beyaz bir goz vermisdi, bende digerlerinin arasinda 2 tane daha aldim, su anda sicak bir ortamda kok ve filiz gelisimi devam ediyor, aldigimdan bu yana seffaf bir torba icinde tutuyorum, hergun havalandirip su serpiyorum, su icinde kalmasina musade etmiyorum, artik topraga ekme zamani geldi sanirim, ancak cok yavas buyuyor, 2 cm kok vermesi 2 ayi gecti,
Merhaba,Hindistancevizinizin yavas buyumesi cok dogal merak etmeyin.Youtube da Kiwi Grower hindistancevizini tohumdan yetistirme asamalarini cok guzel anlatmis.Yapmaniz gereken buyukce bir saksiya hindistancevizini dikmeniz ve seffaf bir torbadan cadir olusturmaniz,bunun icin de tahta kubik degnekler isinize yarayacaktir.Nemlendirmek icin Sn.Sagen'in onerdigi golet sistemi kullanilabilir,puskurtmeli ilac spreylerini kullanmak isinize cok yarayacaktir.Yine Sn.Sagen'in onerdigi fan 12 voltluk bir adaptore baglanilarak hava sirkulasyonu saglanilabilir.Sizinkiler ne kadar surede gelisti,ihtiyaclari karsilamada zorlandiginiz oldu mu ? Bunlari anlatmaniz basligin amacina ulaamasina yardimci olacaktir.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön