View Single Post
Eski 13-01-2013, 00:22   #1
Kültigin
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-12-2011
Thumbs down Akasya ağacını nasıl tamir edebilirim?

Sevgili Ağaç dostları. Çiftliğimde yavru köpekler için ayrılmış, 5x6 metrelik bir alanda, bir kulübenin dibinde Akasya ağacı var. Beyaz çiçekler açan dikenli bir ağaç. Tahminen 7-8 yaşında olduğunu sanıyorum. Ağacın boyu 6-7 metre kadar. Yerden hizasından 1,5 metre yukarıdaki ağaç gövde kalınlığı da sanırım 23-24 cm olabilir.

Bir hafta önce ağacın ana gövdesinin, yer hizasından iki metre yüksekte ikiye ayrıldığını farkettim. Sebebini anlamadım. Resimlerini çekip, mesaja ekliyorum.

Aslında çok özel ya da kıymetli ağaç değil. Orda kendiliğinden bitmiş. Ellememişler, kendi kendine büyümüş. Şimdi ben de kesmeye kıyamıyorum. Bu halde gördükçe de üzülüyorum. Onarmak istiyorum.

Ağaç hala sağlıklı görünüyor. Kuruma ya da hastalık belirtisi yok. Ama böyle durusa yaşar mı bilmiyorum.

Ağacımı nasıl onarabilirim/tedavi edebilirim?

İkiye ayrılan yere macun gibi birşey mi sürsem, sonra kuvvetli ve enli, kemer gibi birşeyle ayrılan yeri birleştirsem olur mu?

Ağaç severlerin, daha önce benzer tecrübesi olanların fikirlerini bekliyorum. Yardımlar için minnettar kalacağım. İnşallah bir yol gösteren çıkar.

Sevgiyle kalın.

Eklenen Resimler

Kültigin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön