View Single Post
Eski 08-01-2013, 09:48   #31
murer
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi suplilumas Mesajı Göster
@egetropical
Ben morchella conica miselini evde kabuklu prince aşıladım kompost oluştu ama meyve alamamıştım. Belki bu bilgi kompost hazırlarken size yardımcı olabilir diye yazayım diye düşündüm. Bütün herkes toprakla oluşturulmuş kompost deniyor ama fırsat bulup toprağa giremedim henüz. Ayrıca toplarken tespit ettiğim bir durum var conica türü Ginkgo biloba ağacına bayılıyor. Özellikle yapraklarını bol döktüğü yaprakların ve meyvelerin temizlenmediği yerlerde dev boyutlara ulaşıyor. Bulabilirseniz ginkgo biloba yapraklarını da karışımınızda deneyin. Ben deneyecektim ama bu yıl fırsat bulamadım bir sonraki yıl nasip olursa denemeyi düşünüyorum. Bu yıl yapabildiğim tek deneme bahçeye bu ağacın yaprakları ile birlikte kompost aşılamak oldu. Sonucu mart ayı sonları nisan başlarında öğrenirim artık
İnternetten bulduğum morel yetiştirme tekniklerinde Sclerotia kullanılıyor hep ve işin anahtarının bu olduğu söyleniyor.Sanırım bu sclerotiaları doğadan topluyorlar.Eğer bu yontemle ürün elde ediliyorsa kültür üretimi sayılmaz.

murer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön