View Single Post
Eski 26-12-2012, 23:02   #86
İsmail Karagülle
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi WebWon Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle herkese selamlar, çok eskiden bir ağaçlar.net üyeliğim vardı fakat hatırlayamadığımdan yeniden üye olmak zorunda kaldım.

Bu konuyu okuyunca sizlerle paylaşımda bulunmak istedim.

Aşağıda sözleşmenin ilk sayfasının resmi var. Okuyamayanlar olabilir,

Buradaki sözleşmeye imza atarsanız size 3. yıl sonunda tek sefere mahsus 2 kilo et, 5 kilo süt gönderirler, para-pul alamazsınız!!! Katakulle bir sözleşme bu.

Telefon ettiğinizde iğneden ipliğe her konuya deyinen halkla ilişkiler birimi müdüre hanımı, sözleşmede ne "her ay asgari ücret hesabınıza yatırılacaktır" yazmış, ne "1 nesil çocuklarınıza kalacaktır" yazmış, ne "sistemden çıktığınızda ücretini geri alırsınız" yazmış, ne "hayvanlar sigortalıdır" yazmış.

Kelime oyunları ile aklını karıştırıp insanları dolandırmaya yönelik bir sözleşmedir bu.

"asgari ücret oranında kar payı oranında 2 kilo et 5 kilo süt" ne demektir ? Bu cümlenin manasını bir yönetici bana açıklasın, yani -size göndereceğimiz 2 kilo et ve 5 kilo süt asgari ücret oranında olacaktır.

Hani bu sözleşmede "Size her ay asgari ücret vereceğiz" diye bir ibare bile yok.

Konuşmaya gelince herşey mükemmel diyorlar, sözleşmeye gelince böyle kısacık bir açıklama ve her şeyden yırtma ve vurgun işlerine girişmişler.

Güvenilir değil...
Zaten websitesi de google'dan silinmiş ve kapanmış durumda şu anda.

İnşallah dolandırıp yok olmamışlardır şimdiden...

Yok olmaları mı iyi? Yok olmamaları mı iyi?

Yok oldularsa birilerini yakmışlar mıdır? Kalsalardı daha başkalarını da yakacaklar mıydı?

İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön