View Single Post
Eski 26-12-2012, 08:04   #62
vetman996
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Balaban Mesajı Göster
Sevgili Vetman Kardeşim,
Seranı çok beğendiğimi daha önce yazmıştım. T sistemi de çok güzel olmuş. Kardeşim dediğin gibi sana otomasyon şart. Ben şunu merak ediyorum. Görüntü yanıltmıyorsa sistem enlemesine üç kanal. Fotoğraftan gördüğüm T nin genişliği yan yana üç kanaldan fazla. Düz sistemde sanki aynı genişliğe daha çok kanal sığacak gibi. Eğer öyleyse niye düz sistem yapmadınız. Sanki yerden kar etmemişsiniz gibi. Tabi ben resimden yanılmışta olabilirim.
Düz sistemde kanallar arası, bitkinin ve meyvenin sarkacağı boşluğu da düşünüyorum.
Tekrar hayırlı olsun. Allah sinerinle bol ürün ve kazanç versin.
Halil Balaban
Sayın Halil Balaban abi merhaba.
seramızda 6 kanal var. fotoğrafta sadece 3 kanal gözüküyor. en kısa zamanda daha detaylı fotoğrafları ve hesabı yayınlayacağım.sisteme karar vermekte o kadar zorlandık ki anlatamam.başarılı olmuş bir sistemi biz de yapalım kararını verince karşımıza t sistemi çıktı. ölçülerini aldık ve uygulama koyulduk.ama dediğinizde çok haklısınız T sistemi yerine düz sistemde de aynı sayıda kanal sığabiliyor. hatta ben hala farklı bir sistem hala düşünüyorum. merdiven sistemiyle t sisteminin birleşimi bir sistem. sosis sistemine de kafayı takmış durumdayım. ama özellikle sayın Prof. Dr. Hüdai YILMAZ hoca şunu demişti. "siz çilek yetiştiriciliğinde de, topraksız tarımda da acemisiniz. ilkönce başarılı bir sistemde uzmanlaşın sonra sistemlere karar verirsiniz." biz de kendisini haklı bulduk ve T sistemine bu yüzden karar verdik. yakında sosis sistemini de deneyeceğiz. gelişmeleri yoğunluğumuz bitince daha detaylı paylaşacağım selamlar... saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön