View Single Post
Eski 25-12-2012, 00:40   #58
Ben fakir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafa hk. Mesajı Göster
Arkadaşlar ben kooperatifcilik mezunuyum. Büyük anadolu kooperatifine üye oldum. Söyledikleri gibi sigorta yapıyorlar. Ayrıca kooperatifin başında SS yani sınırlı sorumlu ibaresi geçiyor. Bunun anlamı kooperatifin iflası vs durumlarda üye katıldığı pay oranında sorumludur. Yani çekinecek bir durum yok. Proje çok hoşuma gitti. Çok büyük bir proje. Verilen vaadlerin hepsi noter onaylı sözleşme ile karşılıklı imzalanıyor. Ayrıca herhangi bir dolandırıcılık vs durumda yönetim direk ağır cezada yargılanır. Sizce böyle birşeyi göze alırlar mı? Tüm ülkeyi kalkındıracak bir projede adından da anlaşılacağı üzere kooperatif yani el birliği, hep birlikte neden birlik olacağımıza bu karalama kampanyası yapılıyor? Eminim bize düşen görevler de vardır. Projede emeği geçenlere başarılar diliyorum. Bana da görev verirlerse seve seve bu projede yer almak isterim.

Kooperatif okuyan birinin "SS" in ne demek olduğunu ve hangi tür koop.lrda kullanıldığını bilir. Bunun dışındaki durmlarda ortakların sorumluluğunu da bilir.

Kanunu aç, bir daha oku!

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön