View Single Post
Eski 25-12-2012, 00:07   #56
Mutlu Kutlu
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Sn. kek arkadaşım,

Onca reklam ve masrafın 14 bin tl lik kısmını ödediğin için büyük anadolu koop sana minnattar kalacak. Hatta senin ismini ilk koyun çiftliğine isim olarak verebilirler.

Akıllıca yatırım 14 bin ver, 3 yıl sonra her yıl 12 bin geri al, paran poliçeli ve garantili, istediğin zaman paranı geri al. 10 yılda 120 bin tl net gelir, 20 yılda 240 bin tl.

Ben bugün doğan çocuğum için bankadan 14 bin tl kredi alıp buraya yatırsam, çocuk 20 yaşına geldiğinde bu gelen parayı her yıl dövize çevirmiş olsam 240 bin tlsi olacak çocuğumun. Evi, arabası garanti hemde her ay 1,000 tl bugünün parası. O çocuğumun çalışmasına gerek yok.

Hatta bu güne kadar böyle bir oluşumu düşünememiş ve yıllarca eşşekler gibi çalışıp kira köşelerinde emekli aylığıyla geçinmeye çalışanlar kahrediyorlardır. bizim zamanımızda böyle akıllı ve zeki kişiler yoktu diye.

14.000 tl için, Aylık 505,12 TL, 36 ay boyunca Faiz oranı % 1,24 36 ay sonra 18.184,48 TL

Bu kredi garanti bankasından 3 yıl (36 ay) vadeli çekerseniz 505,12 tl aylık taksit ödersiniz 36 ay boyunca,

36 ay sonunda 14 bin tl ye karşılık, 18,184,48 tl ödersiniz, yani fazladan 4,181,48 tl faiz+masraf.

Bu veriler garanti bankasının 25-12-2012 tarihli kredi verileri. Banka kredi verem diye bin takla atıyor ve karşılığında 4,200 tl 36 ay sonra faiz alıyor. Büyük anadolu koop 14 bin tl nize 3 yıl sonra her yıl 12 bin veriyor.

Bu durumda büyük anadolu koop tam bir gerizekalılar oluşumu, vatandaştan bu paralara karşılık bu kadar kar vermek yerine, yani 12 bin vatandaşa vereceğinize 4 bin tl bankaya verip kredi neden çekmiyorsunuz koop olarak. Üstelik banka 14 bine karşılık bir sefer 4,000 istiyor, koop 14 bin tl vatandaş parası için her yıl 12 bin ödemeyi taahüt ediyor.

Bütün bankalar geri zekalı yöneticilerle dolu ki, kredi verecek adam arayıp duruyorlar. Ver kredi paralarını büyük anadolu koop a sonra trilyon tl olan banka karı, katrilyon tl olsun. Her 10 yılda 1 defa amerikayı satın al, yunanlılarla kavga edip durma, zaten ekonomik krizdeler. Bastır parayı al yunanistanı.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kdr.asln Mesajı Göster
Merhaba Arkadaslar, Ben Büyük Anadolu Kooperatifi üyesi olarak sizlerin sorularına bi nevi açıklık getireyim. Basta sunu söylemek istiyorum. Cok mantıklı ve bir o kadar da güvenilir bir proje. Bunun için Kooperatife başarılarının devamını diliyorum. 10 keçi ve 10 koyun için 14000 TL vererek kooperatife üye oldum. Güvence konusuna gelince , keçi ve koyunlarım sigortalandı ayrıca verdiğim ücrette sigortalandı. Bunların sigorta poliçeleri de suan elimde bulunmaktadır. Devlet mercilerinde araştırmasını da yaptım. Gayette yasal ve güvenilir bir kooperatif olduğu kanaatine vardım. Neden 3 yıl bekleniyor? cevabı da söyle; Çünkü ****** haklı olarak bizlere verilecek ücretleri karşılayabilmek, koopratif giderlerini karşılamak ve havuzda para birikmesini sağlamak için bir döngünün oluşması gereklidir. Kooperatif başkanı Ahmet Balcı ile bire bir yaptığım sohbet doğrultusunda da cok mantıklı cevaplar aldım.Sağolsun cok sıcak kanlı ve bu projeye kendilerini adamış yöneticiler başta olmak üzere personellerle karşılaştım. Proje benim deyimimle erken emeklilik projesi. Hani diyebilirsiniz bu kooperatif devletin bile yapamadığını nasıl yapacak diye? O da söyle oluyor, Bizim verdiğimiz 5 keçi 3. yılın sonunda zaten 50 keçi oluyor. asgari ücretin 1000 tl olduğunu varsayalım. bize verecekleri senelik tutar 12000 bin tl oluyor. 50 keçiden gelecek gelirle sence 12000 tl vermek cok mu zor bişey. Eti ve sütü zaten saymıyorum. Çünkü Romanov Koyununu ve Halep Keçisini araştırırsanız bununda cevabını öğrenebilirsiniz. Bu kooperatif çığır açıyor arkadaşlar. Ön yargılarınız doğaldır ama kırmak için çabalayın ve geç kalmayın derim. Daha çok sey anlatmak isterim ama kısa tutuyorum. Arayıp bilgi alın ve isterseniz araştırın. Herkese bol kazanç dileklerim.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön