View Single Post
Eski 24-12-2012, 21:58   #52
Ben fakir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kdr.asln Mesajı Göster
Merhaba Arkadaslar, Ben Büyük Anadolu Kooperatifi üyesi olarak sizlerin sorularına bi nevi açıklık getireyim. Basta sunu söylemek istiyorum. Cok mantıklı ve bir o kadar da güvenilir bir proje. Bunun için Kooperatife başarılarının devamını diliyorum. 10 keçi ve 10 koyun için 14000 TL vererek kooperatife üye oldum. Güvence konusuna gelince , keçi ve koyunlarım sigortalandı ayrıca verdiğim ücrette sigortalandı. Bunların sigorta poliçeleri de suan elimde bulunmaktadır. Devlet mercilerinde araştırmasını da yaptım. Gayette yasal ve güvenilir bir kooperatif olduğu kanaatine vardım. Neden 3 yıl bekleniyor? cevabı da söyle; Çünkü ****** haklı olarak bizlere verilecek ücretleri karşılayabilmek, koopratif giderlerini karşılamak ve havuzda para birikmesini sağlamak için bir döngünün oluşması gereklidir. Kooperatif başkanı Ahmet Balcı ile bire bir yaptığım sohbet doğrultusunda da cok mantıklı cevaplar aldım.Sağolsun cok sıcak kanlı ve bu projeye kendilerini adamış yöneticiler başta olmak üzere personellerle karşılaştım. Proje benim deyimimle erken emeklilik projesi. Hani diyebilirsiniz bu kooperatif devletin bile yapamadığını nasıl yapacak diye? O da söyle oluyor, Bizim verdiğimiz 5 keçi 3. yılın sonunda zaten 50 keçi oluyor. asgari ücretin 1000 tl olduğunu varsayalım. bize verecekleri senelik tutar 12000 bin tl oluyor. 50 keçiden gelecek gelirle sence 12000 tl vermek cok mu zor bişey. Eti ve sütü zaten saymıyorum. Çünkü Romanov Koyununu ve Halep Keçisini araştırırsanız bununda cevabını öğrenebilirsiniz. Bu kooperatif çığır açıyor arkadaşlar. Ön yargılarınız doğaldır ama kırmak için çabalayın ve geç kalmayın derim. Herkese bol kazanç dileklerim.

Ekonomide kuraldır: Kazanç ne kadar yüksekse, risk de o kadar yüksektir.

Ayrıca karın hesaplanması da iki renk!..

5 keçi üç yılda 50 keçi olursa ve 3.500 TL.den 35.000TLye çıkarsa ve bana 12.000 verirse geri kalan 29.500TL nereye gidiyor? Bu işi peşinen kuruşlandırmak, Kooperatifler kanununun kar dağıtma prensiplerinin neresine sığar?..

Aramıza katıldığınız gün, selam sabah demeden bu konunun dikkatinizi çekmesine sebep nedir?

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön