View Single Post
Eski 24-12-2012, 00:31   #44
mrduran
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
GÜVEN......

Geçmişimiz ne kadar talancı imiş ki,

Ne kadar kişi, aile kanmış/kandırılmış ki,

Ne kuponlar, faiz garantileri safsataları ile halkımızı ne kadar sömürmüşler ki,

Resmi kurum/banka/banker/medya işbirliği ile neler neler olduğunu,

....vb. tokatlar yaşanan geçmişimiz sonucu
ortaya çıkanlara baktığımızda;

En büyük kaybımız; güven.

Para kaybedilir, yenisi kazanılabilinir 3-5 sene/sezon/mevsim içinde.

Ama ya güven...?.

Kaç nesil sürer, tekrar geri gelerek, üstelik eskisi gibi güçte olarak..., kaç nesil?. Sene değil yani.

''Kabahat bizde.

Alkışladık hep,

Çalacaksan büyük çalacaksın,

Devletin başına bilmem kaç rakımlı tepe,

Ülkenin liderine kitap atmaya fazilet,

Dövize çevrilebilir mevduat lafını/garantisini bir ihtilal lideri ağzından,

Yurdumuzda feşmekan gazete, gazete kağıdı kotasını tespit ve kardeş payı edecek,

Yurt dışında ülkemiz hakkında ispiyonculuk yapan liderler muhteşem,

Zengin de ne demektir, hepsi de hırsız,

Zenginden başka kimse sermaye sahibi olmamalı, yeni şirket ve sermayeler ne demekmiş, otursunlar yerlerinde, sistemin yeni sermayedarlara ihtiyacı yok,

O firma hırsız/kötü..vs. ben değilim, o firma gitsin, ben doğmaktayım yeni fikirlerle/çalma/sömürme teknikleri ve dünya rekorları kıran bilmem kaç çeşit dalavere....ile,

......deyerek''.

Hadi bakayım ayıkla pirincin taşını şimdi. Bu kadar sene ettiniz ey şirketler, şimdi ben ak sütüm demeye nasıl diliniz varacak. Zamanında kendi bindiğim dalı kesmişim ve şimdi aydım, artıkın böyle şeyler yapmayacağım de. De de, karşındaki ne deyecek. Hani eskiden muhatap almadığın kulların ne deyecek şimdi.

Güven kalmamış ki adamda artık.

Düşünmekte şimdi, projelerle birlikte:''jetpa''. yaşanılmış, Almanya merkezli, 1960 lı yılların ''Hastaş'' 'ı yaşanılmış, bilmem ne olayı yaşanılmış, yaşanılmış ta yaşanılmış yani. Saymakla listelemek ne mümkün.

De bakayım şimdi;

Ben hastaş değilim,
Jetpa değilim,
Bal sahtekarlığına bulaşıp, bu işin cılkını çıkardığımdan dolayı daha bakir bir alana sıçramak veya pislik sıçratmak isteyen değilim,

Ûlvi beklentiler ile, ama kâr gayem de olan adam gibi adam bir birliktelik/paylaşımcılık peşindeyim.

Dedin de kim inandı, kaçı inandı, kaçta kaçı inandı.

Ne gerek peki...?;

Arkanda DEVLET garantisi, ADALET ve ADALET KORKUSU şart. Yapanın yanına kâr kalmaması zihniyeti şart, eskisi gibi olmayacağı/sistemin çarklarına artık çomak sokulduğunun garantisi şart, kıvırtma olmaması için samimiyet şart.

O zaman GÜVEN gelir de belki 1-2 nesil ile kurtarırız vaziyeti ahvali.

Paradan önemli ne imiş anladın mı şimdi?.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön