View Single Post
Eski 19-12-2012, 22:14   #134
hmaktas
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2012
Merhaba Arkadaşlar,

Bizde evde eşimle beraber saksı yaptık. işlemleri yaparken fotoğraf çekmek aklımıza gelmedi o yüzden bitmiş halinin resimlerini koyacağım. Saksının yapım çok basit, 5 litrelik çamaşır yumuşatıcısı bidonunu kullandık.
  1. bilgisayardan motif seçtik ve yazıcıdan çıktı aldık. motifi yerleştirilecek yeri seçtik ve üzerine karbon kağıdı ve alınan çıktıyı yapıştırdık ve kalemle üzerinden geçip bidon üstüne desenin çıkmasını sağladık.
  2. deseni maket bıçağı ile bidonda boşaltma yaparak oluşturdum.

3. Name:  1.JPG
Views: 6728
Size:  39.1 KB
    Name:  2.JPG
Views: 6633
Size:  27.7 KB
  4. üst parçanın tabanındaki en üst noktaya delik delerek üzerine ters konduğu zaman yere değecek şekilde hortum monte ettim.

Name:  3.JPG
Views: 8397
Size:  37.8 KB
  5. motif ön plana çıkması için eşim alt parçayı boyadı.

Name:  4.JPG
Views: 6514
Size:  37.1 KB
  6. alt parçaya su doldurularak üst parça içine taktım ve tüm fazla olan su hortumdan üst parçaya doldu. üst parçayı çıkarıp alt parçadaki su seviyesini işaretleyip ,saksının içine konacak maksimum su miktarını bulmuş oldum.

Name:  5.JPG
Views: 6645
Size:  36.0 KB
  7. son olarak üst parçanın kenarlarına delikler açıp , kulplar monte ettim. içine çiçeğimizi koyduk. Suladık, suyu alt kaba indikten sonra maksimum seviyeye kadar suyu tamamlanacak ve sürekli eksilen suyu kendisi takviye eden güzel bir saksı olacak. .

Bu arada çiçeğim hediye ama ismini bilmiyorum. Tanıyan var mı acaba?

hmaktas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön