View Single Post
Eski 14-12-2012, 15:50   #40
bountr
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAGEN Mesajı Göster
Sayın BOUNTR;

Orkideler kaç günde yetişiyor derken terrarium içerisindeki süresini soruyorsunuz sanırım. Terrariuma tam olarak Eylül ayının başında yerleştirildiler ve hala oradalar.
Fiyatlar konusuna gelince benim şu an terrarium ierisinde bulunan Phalaenopsis türü orkidem piyasada gördüğüm kadarı ile 20,00 TL gibi rakamlardan başlayıp 150,00 TL- 200,00 TL gibi rakamlarada satıldığını gördüm. Bu terrarium benim için biraz deneme amaçlıydı. Şu ana daha büyük bir pir paludarium (160*70/100) üzerinde çalışmaktayım. Yok oluşturduğum terrariumun fiyatını soruyorsanız oturup hesaplamam lazım (4 kişi için hazırladığım terrariumun fiyatları 600 TL ile 1.500,00 TL arasında değişiyordu).
Aklımda ileriye yönelik doku kültürü ile orkide ve diğer süs bitkilerini yetiştirmek gibi bir proje var da onun için sordum. Türkiye'de elektrik pahalı, ledlerle marul yetiştirelim dedik, satacağımız fiyata mal ettik neredeyse Orkide vs belki kurtarır. Tabi bir de pazarın durumu nedir, ne kadar satılıyor, yurt dışından mı geliyor, onlar da önemli. Sizinle konuşalım bu konuyu

bountr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön