View Single Post
Eski 13-12-2012, 12:49   #3038
juglandales
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DERİN SU Mesajı Göster
Bilecik ve şebin cinsi cevizler kıyı bölgeleri hariç her yerde yetişir deniyor okuduğum yazılarda. peki kıyı bölgesi denizden itibaren kaç m veya km olursa kıyı bölgesi oluyor? Benim ceviz bahçesinde bilecik ve şebin var.Denizle arasında kuş uçumu mesafe ile 3-4 km var yani baktığın zaman deniz görünüyor hava açık olursa. Bu durumda ben yanlış mı yapmış oluyorum? ilaveten, bahçe tekirdağ marmara ereğlisinde. bir yorum yaparsanız memnun olurum.
Sayın Derin Su ; Bahsettiğiniz iki çeşitten benim bahçemde var. Tekirdağ'da ve denize kuş uçumu mesafe 1 km , rakım tahmini 200 civarı. Bahçemde 7 çeşit ceviz var. Bu sene yalnızca Bilecikler antraknoza yakalandı. Şebin ve Bileciklerin içlerinde güneş yanıklığından ötürü koyulaşma oldu. Bursa95 çeşidi bizim oraya çok güzel uyum sağlıyor aklınızda olsun. Yine de bu sene en keyiflisi Chandler'lar oldu. Bilecik ve Şebinde ısrar ediyorsanız Temmuz 15 ile Ağustos 15 arası mutlaka Sun Shader kullanmanızı öneririm. Ben bu sene denemeyi düşünüyorum. Saygılar.

juglandales Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön