View Single Post
Eski 13-12-2012, 09:58   #110
livingdead1978
Ağaçsever

livingdead1978's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caturanga Mesajı Göster
Sn.livingdead1978 çeşme suyunu saf suya mikrodalgada çeviremessiniz.sadece steril hale getirirsiniz.hobi olarak yapacaksanız pet su kullanmanızı tavsiye ederim.
IBA zaten alkolde erir.ortama ne kadar katacağınız bitkinin türüne ve ne yapmak istediğinize bağlı(çoğaltma,uzatma,köklendirme vs.)
hevesinizi kırmak istemem ama önce biraz kaynak okumalı işin teorisini anlamalısınız.pratikte ise şunu bilmelisiniz evde doku kültürü sadece hobi olarak yapılabilir...
Oldukca fazla kaynak okudum uzun bir süredir araştırma yapıyorum hammaddeleri aldım evde strafordan bir kabin oluşturdum zamanlayıcı priz herşey tamam sadece kök gelişimii hızlandırmak içik iba kullanılması gerektigini biliyorum ama ibanın alkolde çözüldügünüde biliyorum benim kafamı karıştıran nokta alkölde çözülmüş ibayı besiyere karıştırırsak alkol besiyeri olumsuz yönede etkilemezmi bunu ögrenmek istedim direk karıştırsak kaynatma esnasında oda eriyip besiyere karışmazmı
sadece bu konu biraz aklıma takıldı sizin bilgilerinizden yararlanmak istedim şimdiden cevabınız içn teşekür ediyorum

livingdead1978 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön