View Single Post
Eski 28-11-2012, 22:51   #117
athena -asena
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cilekci Mesajı Göster
Rizeli kardeşim sardı başıma bu işleri benim tarım neyime sen yap web tasarımını bilgisayar proğramını network ünü al paraları koy cebine git yazın tatile ama virüs gibi girdi vucuduma bilgi paylaşımına devam vesselam sağolsun Rizeli kardeşim. Rizelyi vurgulamamın gereği şu rizeliler dağda çay fındık tarım yapıyorlar hala karşıdan karşıya yapma teleferiklerle geçiyorlar şikayet etmiyorlar ama şehirdede sanayide çalışıyorlar )))
Çilek ekiminde bir akşam önce suda bekleyen fide kök kısmının son ucundan ince kökleri makasla 0.5 cm gibi kesilip köklerin hepsi aşağı doğru toprağa gelecek şekilde kök uzunluğu kadar derinliğe ve köklerin sığacağı genişliğe dikilir elle kök dibi sıkıştırılır can suyu verilir ben yazı bekleyemem diyen beyaz muşambadan şemsiye şeklinde sera yapar 1-2 ay içinda çilek yersiniz, fideler tutunca dibine parmağınızla çapa yapılır ottan arındırılır varsa hayvan gübresi dibine eski gübre konulursa daha güzel olur. Bide hatırlatma ben bunları yapamam diyen fide alıp başaramadım diyen olursa biz sakarya nehrinin döküldüğü yer en yakın karadeniz Karasudayız Acarlar Langozundayız buyrun gelin)))
Bugün geçtim acarlar langozunun önünden. Bu yazıyı daha önce görseydim uğrardım .

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön