View Single Post
Eski 24-11-2012, 08:00   #7
Libertyy
Ağaçsever

Libertyy's Avatar

Giriş Tarihi: 31-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almanyalı Mesajı Göster
..........ayrıca bide16yıllık hoya cicegim var
Buyurun buradan yakın şimdi...

Ben eBay'de harıl harıl Hoya ararken...

Sn Almanyalı, bitki çiçek sevdam başlayalı çok olmadı sayılır... Şimdilik özellikle bahçe çiçeklerine odaklanmıştım... Güller, Passiflora ve Clematis tarzı sarılıcı olanlar hakkında kendimi geliştirmeye çalışıyorum... Ve hatta son iki hafta içinde Philips'ten kuruma noktasına gelmiş bir düzine kadar çeşitli bitkiler aldım...

Ve dün.... Araba ile seyir halindeyken bir evin çitlerine sardırılmış oldukça büyük bir sarmaşık cinsi bitki dikkatimi çekti, evin duvarında da Espana gibi bir yazı görünce dayanamadım gittim zili çaldım... Bu ne bitkisi diye sorduğumda, Clematis cevabı aldım... Bir kaç dal kesebilirmiyim köklendirmek isterim dediğimde bayan 8-10 kök birden söküp verdi... Ne yalan söyleyeyim, hem takdir ettim, hem sevindim, hem mahcup oldum... Bugün bir şişe sekt alıp hediye götüreceğim....

Gelelim Hoyalara... Geçenlerde annemlerle kamera görüşmesi esnasında bu yeni çiçek sevdamdan falan bahsederken illede hoya diye tutturdu... O an için çiçeğin ne olduğunu bilmediğimden fazla detaya girememiştim... Araştırdım, okudum, bir parça bilgilenmeye çalıştım...

Şimdi ise ya bugün ya da yarın eBay'de açık arttırmada satılmak istenen köklendirilmiş üç dala talip olmaya çalışacağım... Satırlarınızdaki 16 yıllık hoya kısmını görünce yazmadan edemedim....

FFM taraflarına selamlarımla...

Libertyy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön