View Single Post
Eski 10-11-2012, 09:51   #178
bahtiyar02
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Kuyu Tespiti

Merhaba dostlar;
İki yıl önce Evimin bulunduğu sitede bulunan el ile kazılan kuyunun yerini ben tespit etmiştim. Geçen Hafta Komşu sitenin yöneticisine benim ismimi vermişler. Beni arayıp yer tespiti konusunda yardımımı istediler. Bende istediğim ölçülerdeki bakır çubukları temin ederlerse yaparım dedim. Sitelerinin bahçesinde bakır çubuklarla döndüm iki yer tespit ettim. En uygun yeri ve metrajıda 6-8 metre arasında olduğunu tahmin ettiğimi kendilerine söyledim. Bizim sitenin kuyusunu kazan Gazi ustayı arayıp kazması için anlaşma sağlandı.Öncelikle site yöneticisine Kuyu ustasının ve elemanının sigortasını kesinlikle yatırmasını ve kuyu belli bir derinliğe geldiğinde beton veya beton boru ile emniyete almalarını önerdim. Dün balkondan baktığımda Kuyucu Gazi ustayı ve elemanı İsmail ustayı gördüm. Bana söyledikleri Kuyuyu 6 metre kazdıklarını ve suyun çıktığını işin ilginç yanı ise akıntının benim daha önce söylediğim yönden geldiği Gazi usta bundan sonra kazacağı kuyuların yer tespitinde beni götüreceğini söylemesi beni gülümsetti.Bu gün gidip kuyunun resimlerini çektim. Gerçektende su çıkmıştı. Bu benim üçüncü yer tespitim ve üçündede tesadüfende olsa suyun çıkması beni sevindirdi.
SaygılarUmarım bu kuyu bizim kuyuyu kurutmaz. Böyle bir durumda "kendi ayağımıza baltayı vurmuş gibi oluruz"

Eklenen Resimler

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön