View Single Post
Eski 09-11-2012, 11:26   #19
ferdagozcan
Ağaçsever

ferdagozcan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sayın feragozcan, foruma hoşgeldiniz. Kaktüsleriniz çok güzel ve sağlıklı gözüküyorlar. Dikkat ettim de sırf fotoğraflarını paylaşmışsınız bizimle, biraz da bakımlarında nelere dikkat ettiğinizi, ne zamandır sizinle oldukları gibi bilgileri paylaşırsanız hepimiz sizin tecrübelerinizden faylanmak isteriz.

Aşağıda vermiş olduğum linkte bize kendinizi tanıtırsanız sizi daha yakından tanımış oluruz. Aramıza hoşgeldiniz.
Acemiliğime verin lütfen

kaktüs serüvenim bilgiye dayalı olarak başlamadı malesef ilk kaktüslerimi koçtaş tan aldım büyük saksılara geçirdim. Daha sonra kaktüs tutkunu iki akrabam var onlardan çelikler aldım ve çiçekçilerde kilo hesabı satılan gübreli topraklara ektim.. büyümeleri toprağa adapte olmaları zaman aldı. pamukovada bahçemiz var. ağaç diplerinden yaprak gübresi diyerek toprakları üstten üstten topladık. bu yaza çıkarken annem bütün kanaryalarının (en az 20 saksı ) toprağını bu toprakla değiştirdi bende sonradan edindiğim kaktüsler için bu toprağı kullandım. sonuç gördüğünüz gibi pamukova toprağını çok sevdiler sulama işleminide toprağını kuru gördükçe yapıyorum..

ferdagozcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön