View Single Post
Eski 01-11-2012, 21:39   #44
milaca2010
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
"FUL (Clerodendrum fragrans)l"

Arap Fulü, Ful (Clerodendrum Fragrans)
Bir apartmanın önünden her geçtiğimde biraz duraklayarak bahçesindeki fulleri imrenerek seyrettiğim çok olmuştu.
Bugün kendi kendime 1 dal Ful rica etmeden geçmeyeceğim dedim, aslında çekinirim nasılsa böyle bir çılgınlık yaptım!!! Kapı önünde başladım nöbete binaya ne giren var nede çıkan, yanımda torunum Arda başladı mızmızlanmaya, anneanne gidelim derken ben biraz daha bekleyelim elbette biri binaya girecek veya çıkacak derken yolları süpüren temizlik elemanının bahçeye girdiğini gördüm ve buranın görevlisimisiniz diye sordum, adam hayır dedi; aslında adam belediye görevlisi üniformasından belliydi, her akşam mesai bitiminde temizlik yaptığı süpürge ve küreği burada bir köşeye koyduğunu söyledi.
bir dal çiçek rica edecektik dedik sağolsun abimiz apartman sakinlerini tanıdığını söyleyerek bize kökteki filizlerden iki dal koparttı.
Bizde mutlu mutlu eve döndük, geçen Koçtaş'a gittik doğru dürüst çiçek yoktu, istediğimizi bulsakta böyle yollara başvurmasak daha iyi olurdu, bitki virüsü bulaşmasın bir kere bir daha iflah olmuyor insan...
Şimdi sitede araştırma gezisine çıkmalı Ful'u nasıl bozulmadan tutturacaz bakalım

Eklenen Resimler

Düzenleyen milaca2010 : 01-11-2012 saat 23:49
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön