View Single Post
Eski 29-10-2012, 09:58   #2742
Safranlı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
tebrikler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vasces Mesajı Göster
Öncelikle herkesin kurban ve Cumhuriyet bayramlarını kutlarım.

Tohumdan ekeceğim tohumlukları 1000 adet Pedro olarak belirledim ve bu hafta temin ettim. Planım her çanağa 2 tane olacak şekilde yerleştirmek. 2013 Ağustos da Chandler olarak aşılamak niyetindeyim.
Öncelikle tebrikler

- Tohumları ekimden önce hangi ortamda ve sıcaklıkta korumam gerekiyor ve nasıl ekmem gerekiyor anlatırsanız çok sevinirim.
özel bir ortam istemez serin kuru bir yerde durabilir
ekim işini kasım sonundan subat başına kadar yapabilirsiniz yanlız ocak (çukur)başına 4 **** 5 adet tohum ekiniz en iyi büyüye iki adedini bırakır ve iyi büyürse agustosta aşılarsınız

- Tohumları çukura yerleştirirken birbirine yakın olsa sorun olur mu, çünkü bunlardan bir tanesini 2013 ağustos ayında göz aşısı sırasında yerinden taşıyacağım.işte burada sorun var yaz ortasında fidanı asla taşıyamazsınız sadece aşıya gelebilir
sürgün yaparsa baharda taşınabilir

- Toprak hazırlığı koyacağım çukurlar için nasıl olmalı ? Yanmış hayvan gübresi bulamıyorum yerine önereceğiniz gübre nedir ve ekimden ne kadar önce hazırlamalıyım ?
[COLOR="Blue"]doğal gübresiz olamaz
mutlak bulunmalııdr
derin çukurları pamuk gibi yumuşatıp bolça gübresini (tahlile göre)eklersiniz
leonarditte çok güzel olur
kompost çok güzel olur
ne kadar bol olursa o kadar iyi olur
tabi yanmış olmalı[
topragı elinize aldığınızda mis gibi kokusu ve helva gibi dağılıyorsa vede dilinden anladığınızda tohum ekimine hazırdır
bu aylarda tüm hazırlıkler için çok çlışmak gerekir
derin sürüm vb. konular zaten halledilmelidir/COLOR]
İlginize teşekkür eder saygılarımı sunarım.
kolaylıklar dilerim

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön