View Single Post
Eski 15-10-2012, 12:17   #23
Hurci
Ağaçsever

Hurci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2012
Yardım :(

merhaba arkadaşlar ara ara foruma girmekteydim ve yeni kayıt oldum siteniz gerçekten çok güzel öncelikle bu site için uğraşan tüm arkadaşlara teşekkürler (bende deniz akvayumları ile ilgili bir sitede moderatörüm )

Gelelim problemimize 2010 yılında satın aldığımız evimizin arka tarafında 6m uzunluğunda 4 metre genişliğinde ve herhangi bir yerinde su gideri olmayan bir bahçe mevcut ortalama 25m2 diyebiliriz ama bunun bir kısmı şaka hanıma ait (köpeğimiz) küçük bir kısmı sera yaptım akşama resimleri eklerim ve diğer alanı hazır rulo çim ekimi yapıldı ve çimler 2ay sonra pert oldu ortlama 500tl boşa gitti

firmanın dediği sizin kendi toprağınızdan kaynaklanıyor suyu yukarıya geri yolluyor ve çim kökleri ölüyor denildi bunu bir arkadaşımla görüştüğümde toprağının kalitesini artıralım dedi ve kendi toprağından sağolsun 15 çuval verdi bahçe toprağı ve milli toprak karışık neyse bunu bahçeye döktük ve güzelce eski toprakla karıştırdık üzerinede vilmorin spor alanı çimi ile tohumlayıp kapak toprağı ile örtüldü bu işlemi eylül ayında yaptık ve gel gör ki yine hüsran ilk çıktığında çok güzeldi ama sanırım zamanla yine kökler hava almadı.

Yukarıda perlit ve klinoptilolit(zeolit) minerallerinden bahsedilmiş zeoliti biz akvaryumlarda nitratı emmek için kullanırdık bu malzemelerden fazlaca toprağa eklesem bir faydası olur mu ya da başka ne önerebilirsiniz?

Hurci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön