View Single Post
Eski 08-10-2012, 08:58   #204
semih 54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
2 hafta sonra Sakarya'da olacağım.. Fideyi bilemem ama bol bol tohum veya çelik temin edebilirim.. Ama tohumdan yetiştirmek çok uzun bir süreç.. Ben bir-iki çelik dikip deneme yapayım..
sakaryada nerede bulabilirim.müsait olduğumda gidip bende almak isyerim.özel bahçedemi yoksa park gibi bir yerdemi **** fide satılan bir yerdemi .gidince adresi bana öğrenirmisin .ağacıda tanımıyorum . hiç görmedim.en hızlı büyüyen ağaç yazdım internete bu ağacın ismi çıktı.yaprakları da geniş güzel bir ağaç. kendi bahçem yok ama evin arka tarafı yürüyüş yolu ve mesire alanı ve park geniş bir alan. belediye 1 2 zeytin ağacı var diye heryere zeytin ekti evin arkasına .onlarında bazıları kurudu. zeytinde bodur zaten çok büyümüyor.herkezde zeytin toplamaya geliyor oraya ağaçların dallarını kırıp toplamaya uğraşıyor.kurumuş dallarını kırmıyorlar zeytin verdiği dalları kırıyorlar .kurumuş dallar kalıyor ağaçın tepesinde .verdiği zeytinde pek yok .çoğu kurtlanıyor zaten ilaçlanmadığı için.normalde kasımda toplanması lazım ama şimdi gel ağaçta sağlam bir zeytin yok.. sapanca kestanesi diktim 3 tane kurudular.ceviz diktim kurudu.kiraz öyle.topraktanmı rüzgardanmı bilmiyorum. sulamayı zaten belediye yapıyor.bende çabuk büyüyen bir ağaç dikip yazın gölgesinden faydalanmak istiyorum fazla su mu verdik bilmiyorum ya kavak dikecem **** bu ağaçtan

semih 54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön