Konu: Limon
View Single Post
Eski 01-10-2012, 21:25   #145
limonceviz
Yeni Üye

limonceviz's Avatar

Giriş Tarihi: 01-10-2012
Merhaba,

Bu resimde görülen limonu çekirdekten çimlendirdim ve üzerine titreye titreye kayseri gibi kurak bir yerde yetiştirmeye çalışıyorum(belki de limon için çok uygunsuz bir iklim değildir bilmiyorum).

Çimlenme ortamından toprağa geçtiğimden beri, nemini kaybetmesin diye, küçük çaplı bir sera gibi, şeffaf bir poşetin içinde tutuyorum.

bu resimdeki hali iki hafta önce yanlış hatırlamıyorsam. Daha sonra saksıya ektim.Bu da saksıdaki hali;

Ancak sorun şu ki bu oluşturduğum kapalı ortamın dışına çıktığı anda 15dk ya kadar solmaya, yapraklarını salmaya başlıyor.

Yani bu poşeti saksının üzerinden çıkarınca şu haldeyken(yanındaki de ceviz );

10-15dk içinde bu hale geliyor;

Daha uzun beklersem yarım saate kadar tüm yapraklar daha da salıveriyor kendinden geçiyor bitki. Sonra poşeti geri takıyorum bi o kadar daha bekleyince toparlanıp düzeliyor.

Bu, forumdaki ilk mesajım biraz aradım da tam olarak ne yapmam gerektiğini bulamadım. Güneşe koyuyorum olmuyor, su veriyorum olmuyor, sıcaklık dengesi mi nem dengesi mi nedir sorun bir türlü çözüm bulamadım

Düzenleyen limonceviz : 01-10-2012 saat 21:47 Neden: resim boyutlandırma, yazı ekleme.
limonceviz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön