View Single Post
Eski 30-08-2012, 13:11   #31
Yeşile_Özlem
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Sizin de geri dönüşüm konusundaki çabalarınızı takdir etmemek mümkün değil sevgili şehnaz .Maalesef adımız hurdacıya çıkıyor . Toplumda henüz geri dönüşüm alışkanlığı yerleşmediği için, bir şeyleri toplayan insanlara da garip gözle bakılıyor. Ben iş yerimdeki öğretmen arkadaşlara dahi bunu anlatmakta zorlanıyorum. Bir keresinde, atıklar çok birikti, toplayıcılar da gelip almadılar diye ,idareci arkadaşımız atık karton kutusunu bahçede yakmıştı. "Hocam, siz de böyle yaparsanız, öğrencilere çevre bilincini nasıl aşılayacağız "dedim kendisine.Çok üzülmüştüm. Atıkları bir köşede bekletmeyi fuzuli görmüştü. Çevre kulüpleri var okullarda ama ne kadar aktif çalışıyorlar bilmiyorum. Bu kulüplere duyarlı öğretmenler seçilirse güzel işler ortaya çıkabiliyor

Söylemeden geçemeyeceğim Dün çarşıdan dönüşte, sokağımızda yerde cep telefonu bataryası gördüm. Alayım mı, almayım mı, ya bir gören olursa derken, çantamdan bir peçete çıkardım ve peçeteyle bataryayı alıverdim. O batarya pazartesi günü okuldaki pil atık kutusundaki yerini alacak.

Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön