View Single Post
Eski 26-08-2012, 15:36   #758
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kryon Mesajı Göster
Sn. Peracox, mesajı yazarken epey eğlenmişe benziyorsunuz yalnız mesajımda phal ve phal kökleri ile alakalı veya kalsiyum permanganat ile alakalı bir ibare göremedim. Açıkça gül karaleke ve pas hastalığı diye belirtmeme rağmen bakımını beceremediğim phal kökü sonucuna nereden vardınız ?

Meslek hanemde Veteriner Hekim yazmasından ve bir araştırmaya dayanarak daha önce "Potasyum Permanganat veya Permasol"ü bitkilerde tecrübe edip etmediğinizi sorduğumdan dolayı sizi ciddiyete davet ediyorum. Zira biz çeşitli sebeplerle bu maddeyi sıkça kullanıyoruz. Aynı şekilde organik tarımda bakteriyel ve fungal hastalıklara karşı kullanıldığı zaten sır değil...

Kısaca, başka bir başlığı incelerken sizin meslek bilginize rastlamıştım,kalite kontrol laboratuvarında çalışmaktan ötürü kimya hakkında bilgi sahibi olduğunuz kesin, soruyu burada sormamın sebebi de sizin bilginize olan saygımdan ötürü ancak, yazdığınız cevapları göndermeden önce bir zahmet önce karşınızdakini bir tartın ki, bizde size herhalde yanlış okuyup potasyum permanganat ile karıştırdığınız kalsiyum permanganat tavsiyenize karşılık nitrogliserin ve shaker tavsiye etmeyelim... Bu sizi belki aya göndermez ama patlamanın etkisi ile yerin dibine sokacağı kesin...

Saygılarımla
Evet kimya bilgim iyidir almanyada okuduğumdan olsa gerek Kalium konusunda ısrarcıyım Calcium yazmadım bi zahmet siz de doğro okuyun
biraz da farmakoloji bilgim var.
Kaliumpermanganatı balıklarda ne yoğunlukta ne dozda ne sürede kullanılacağını siz daha iyi bilmelisiniz.
Ancak ssalataları yıkıyabilirsiniz saksı harçlarını saksı dezenfektasyonunda da kullanabilirsiniz. kalium permanganat (türkçesi potasum permanganat) yani bildiğimiz mor renkli KMnO4 bitkilerde phytotoxin etki gösterir.
Bundan önce de bir başka mecraada formalin yani formaldehyt (formaldehit) de kullanılamıyacağı nı belirtmiştim. diğer canlılarda da..

Ben sadece nükte yapmak istemiştim siz ise şahsımla alay yönüne gidiyorsunuz.

Alıntı:
bir zahmet önce karşınızdakini bir tartın ki, bizde size herhalde yanlış okuyup potasyum permanganat ile karıştırdığınız kalsiyum permanganat tavsiyenize karşılık nitrogliserin ve shaker tavsiye etmeyelim... Bu sizi belki aya göndermez ama patlamanın etkisi ile yerin dibine sokacağı kesin...

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön